Članki in enciklopedije

12 nasvetov za izgubo telesne teže!

12 nasvetov za izgubo telesne teže!

12 nasvetov za izgubo telesne teže!

Vendar imate občutek, da kadarkoli se lotite diete ali pričnete paziti na hrano ne dosežete želenih rezultatov? Preverite, zakaj je temu tako!

Opis

Vendar imate občutek, da kadarkoli se lotite diete ali pričnete paziti na hrano ne dosežete željenih rezultatov?

 

Preverite 12 načinov kako ostati na pravi poti do vitke postave.

 
1. Spremenite način hujšanja.
Najslabše pri dietah je to, da imajo začetek in konec. In to je problem, če si resnično želite zdrave telesne teže boste morali spremeniti svoj življenjski stil za vedno!
 
2. Naj bo vaš cilj smiseln.
Preusmerite svojo energijo in si ne zadajajte ciljev v številkah, saj se boste tako še bolj obremenjevali s svojo težo. Imejte cilje kot je izgubiti eno konfekcijsko številko, pridobiti več energije, postati bolj pozitivni. Tako se bodo kilogrami obremenjevali sami, brez vaše pomoči.

Ni realno, da izgubite do 10 kg telesne teže.
 
3. Prenehajte s stvarmi ki ne delujejo.
Razmislite, kaj ste storili v preteklosti ko ste že poskušali shujšati, kje ste delali napake in kaj lahko tokrat spremenite, da boste to storili drugače?
Na primer, če je vaš problem prenajedanje prigrizkov na delovnem mestu, razmislite o tem, da si s seboj prinesete zdrave prigrizke in jih nadomestite z njimi.
 
4. Spremenite vsakdanje navade.
Na področjih za katere veste, da ste šibki si postavite zdrave ovire.
Na primer, če popoldan radi »grickate« čips, si na mizo postavite veliko skledo sadja in ga poskusite nadomestiti z grdo razvado. Imate trgovino 1 km vstran? Ne sedite se v avtomobil in odpeljite po nakupih, to raje naredite peš.
 
5. Zaposlite se.
Lepo je če smo aktivni in zagotovo ljudje raje počnejo kakšne interesne stvari, kot gledanje televizije po službi. Vpišite se v fitnes, pričnite tekat, slikajte na platno, ustvarite tematske izdelke, ukvarjajte se z družino, pojdite na kavo s prijateljico.
Največkrat imajo težave z težo ljudje, ki so manj aktivni in se jim v svojem vsakdanjem življenju ne dogaja veliko.
 
6. Pričakujete nepričakovano.
Zmeraj ko se pričnemo držati nekega urnika hrane in vključevanje novih navad nas lahko hitro vrže kaj iz tira. Lahko se zgodi, da v trgovini zmanjka vaše najljubše solate, ste pozabili malico. V takih primerih je ključno, da ste pripravljeni in sposobni obdržati vašo rutino ter se izogniti oviram.
 
7. Sam sebi bodite svoj najboljši prijatelj.
Najpomembnejša lastnost človeka, ki si želi doseči ciljev je njegova odločnost. Vi ste tisti, ki nesete žlico proti ustam in vi ste tisti, ki lahko reče slabi hrani in navadam »NE« zato je vse od odvisno od vas. Motivirajte se in si zjutraj v ogledalo večkrat povejte, da se imate radi ter da ste močna oseba, ki ne podleže ob prvi oviri.
 
8. Lakota?
Če se želite nehati prenajedat, morate oceniti svojo lakoto od 1 do 10. Jejte nekje v sredini. Ne pustite, da postanete zelo lačni saj boste naslednji obrok pojedli čustveno. Prav tako ne jejte, če niste lačni ali jeste popolnoma po nepotrebnem.
 
9. Postanite odgovorni!
Vodite dnevnik hrane in vadbe na papirju, na spletu ali z aplikacijo preko telefona. Ne tehtajte se 2 krat dnevno, vendar to počnite 1 krat tedensko. V kolikor ne boste dosegali rezultatov ne obupajte, razmislite kaj delate narobe.
 
10. Spoznajte svoje čustvene sprožilce.
Uživanje hrane iz dolgega časa, frustracije, stresa, jeze ali žalosti so najpogostejši sprožilci zakaj posežemo po hrani kljub temu, da ne občutimo lahkote.
Zelo pomemben je razlog zakaj ste posegli po hrani, vzemite si čas in premislite kaj vas muči ter ali lahko to rešite s pogovorom,morda sprehodom, poslušanjem umirjene glasbe itd..
 
11. Spite dovolj?
Študije so pokazale, da tisti, ki ne spijo dovolj lahko sami sebi sprožijo hormonske spremembe, ki prevedejo do občutka lahkote.
Ni podcenjevati pomena dobrega nočnega počitka. Priporočena količina spanja na odraslo osebo je od 7 do 9 ur na dan.

12. Praksa uživanja hrane.
Temeljito prežvečite hrano. Jejte počasneje in dajte želodcu priložnost, da sporoči možganom kdaj ima dovolj.

 

Copyright © 2012 - 2024 | Be Healthy d.o.o. | Zemljevid strani | Uporaba piškotkov | Nastavitve piškotkov