Članki in enciklopedije

Eterično olje sibirske jelke

Eterično olje sibirske jelke

Eterično olje sibirske jelke

Za sprostitev utrujenega telesa in bolečih mišic dodamo v toplo kopel 2 kapljici eteričnega olja sibirske jelke. Spoznajte eterično olje sibirske jelke in si preberite celoten opis.

Opis

Eterično olje sibirske jelke

 

Opis:
Eterično olje sibirske jelke ima čist, svež in nekoliko smolnat vonj, ki spodbuja prijeten spanec, hkrati pa poskrbi za občutek svežine. Zelo dobro se ga kombinira z drugimi eteričnimi olji. Vsekakor gre za enega tistih eteričnih olj, ki bi jih morali imeti pri roki v pisarni. Eterično olje sibirske jelke očisti dihalne poti in pljuča, s premikanjem po telesu pa poskrbi za občutek energije. Ima pomirjajoč učinek na mišice in sklepe in je zelo učinkovito, če ga vsakodnevno uporabljamo v difuzorju, še posebej v zimskih mesecih, ko prihaja zaradi okužb do težav pri dihanju.


Sibirska jelka je občudovanja vredno drevo, ki lahko preživi ekstremne temperaturne pogoje in vremenske razmere, v katerih druge rastline ne uspevajo. Nekoč se je uporabljala za pospeševanje celjenja kožnih ran, saj ima antibakterijske lastnosti, danes pa je priljubljena zaščita pred okužbami. Ima namreč tudi protivirusne lastnosti. Pogosto se uporablja v masažnih oljih in kopelih, saj sprošča telo in duha.


Dobro se ujema z: 
Eteričnim oljem bosvelije, ciprese, sivke in Ho-wood.


Pridobiva se:
S parno destilacijo vejic sibirske jelke (Abies sibirica).


Vonj:
Izraziti balzamični, lesni, sveži vonj.


Nasveti za uporabo:

  • V obdobju bolezni ali za preprečevanje bolezni lahko eterično olje sibirske jelke uporabljamo v difuzorju. Je idealna izbira za pisarniško okolje, v katerem moramo ostati zbrani in ustvarjalni. Kadar se redno uporablja, prispeva k večji produktivnosti pri delu in k doseganju boljših delovnih rezultatov. V difuzor lahko poleg eteričnega olja sibirske jelke dodamo še nekaj kapljic eteričnega olja sivke in eteričnega olja rožmarina, saj bomo tako ustvarili aromatično prijetno ozračje.
  • Če eterično olje sibirske jelke razredčimo z nosilnim oljem, ga lahko uporabljamo na koži, prav tako ga lahko dodamo v vročo kopel in si privoščimo sproščanje. Kadar nimamo na voljo druge možnosti, lahko imamo stekleničko z oljem pri sebi in olje vdihujemo kar neposredno iz stekleničke.
  • Za sprostitev utrujenega telesa in bolečih mišic dodamo v toplo kopel 2 kapljici eteričnega olja sibirske jelke.
  • Losjonu lahko primešamo 6 kapljic eteričnega olja sibirske jelke in ga vtremo v boleče mišice po napornem treningu.

 

Opozorilo:
Eterično olje sibirske jelke ni strupeno in v večini primerov ne draži kože, kadar je razredčeno z nosilnim oljem. Kljub temu uporaba v večji koncentraciji na koži ni primerna, prav tako se uporaba odsvetuje posameznikom z zelo občutljivo kožo. Nosečnice naj se izogibajo uporabi. Ni primerno za notranjo uporabo.


Zanimivosti:
Smola sibirske jelke se pogosto uporablja za izdelavo parfumov, pa tudi v medicini. Uporablja se zgolj smola dreves, ki so stara od 60 do 80 let. Iglice, ki se uporabljajo za izdelavo eteričnega olja so ročno nabrane s posebnimi škarjami.

Copyright © 2012 - 2024 | Be Healthy d.o.o. | Zemljevid strani | Uporaba piškotkov | Nastavitve piškotkov